Liberec HandballLokomotiva Louny
34:30
so 29. 4. 2023 17:00 @ ZŠ Dobiášova, 2. liga SZ Čechy, 17.

V posledním domácím zápasem sezony vyhráli muži nad Louny

Na sobotu 29.4. připadl poslední domácí zápas mužů v sezoně 2022/2023. Do města pod Ještědem přijeli Louny. Po vyrovnaném průběhu utkání a řekněme brankových hodech naši muži nakonec zvládli utkání překlopit na svou stranu a vyhráli rozdílem 4 branek 34:30.

V sestavě domácích se neobjevili oba bratři Hájkové, Vrba, Martenek ani Hajer. Naopak se do sestavy vrátil mladší z bratrů Matulů, Dan, nebo i zkušený Lepieš. Lounští se momentálně nachází na 6.místě tabulky a do Liberce přicestovali s téměř kompletní sestavou, když přicestoval i Holubec, jinak hrající extraligu za Lovosice.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

Do posledního domácího zápasu v letošní sezóně jsme vstoupili velmi vlažně. Od úvodních minut nám nefungovala obrana, a i v útoku jsme postrádali pohyb a chuť. V 10. minutě tak musel následovat time-out, po kterém přišlo chvilkové zlepšení našeho výkonu. Bohužel to vydrželo jen pár minut. Poté jsme znovu zahodili několik střeleckých příležitostí, neodpustili si technické chyby a hořeli v obraně. Výsledkem byla vyrovnaná první půle.

Ve druhém poločase jsme s příchodem M. Lepieše zlepšili obranu. Bohužel v útoku pokračovalo naše trápení. Hlavně z prostoru křídel. Tam se nám po celý zápas hrubě nedařilo a zahodili jsme minimálně 10 tutových šancí. I přes nepřesvědčivý výkon jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Ačkoliv jsme dokázali zvítězit, poslední domácí zápas se nám absolutně nepovedl. Hlavně v prvním poločase jsme hořeli v obraně. V útoku jsme dělali obrovské množství technických chyb, hráli bez pohybu a nemohli se spolehnout na střelbu z křídel, kde jsme se celý zápas ohromně trápili.“

Zápis ze zápasu:

Mužům zbývají odehrát ještě poslední 2 zápasy. V pátek 5.5. hrají dohrávku v České Lípě a ligu zakončí hned v neděli 7.5. v Bělé pod Bezdězem, kde se střetnou s Mělníkem.