Související zápasy

SK Liberec Handball

V průběhu týdne poznal náš klub hořkost jedné jediné porážky, jinak samá vítězství

Minulý týden byl jedním z těch v kategorii - "PARÁDNÍ". Ve středu postoupili muži v poháru do 3. kola, o víkendu si připsali další vítězství ve 2.lize. Mladší dorostenci vyhráli v Praze a Dukla "pukla". Starší žáci vyhráli na turnaji v Náchodě 3 zápasy a prohráli pouze s domácími. A minižáci mají za sebou další zápolení v házené 4+1, tentokrát válčili v Náchodě.

Jak již bylo zmíněno, na  čekal náročný program - tzv. "anglický týden". Ve středu totiž hráli v rámci poháru v Úvalech. V Liberci je už zvykem, že pohár je pro chlapy oblíbená soutěž. Nic nepodceňují a vždy se chtějí dostat co nejdál, aby našim fanouškům dovezli do Liberce atraktivního soupeře z extraligy.

Ve druhém kole na ně číhali hráči Úval. Trenéru Harbichovi byl k dispozici téměř kompletní kádr, chyběl akorát Kamaryt. V prvním poločase byl znatelný rozdíl mezi oběma soupeři. Naši muži diktovali tempo hry, byli lepší. Po právu si do půle vybudovali náskok 9 branek. Po půli mělo pokračovat kontrolování hry od našich mužů, místo toho se zřejmě zapomněli v šatně. Úvaly naopak situace využili a vrátili se do hry. Stáhli manko na rozdíl 4 branek a naši muži tak museli opět zapnout motory. Naštěstí se to povedlo, chlapi přeřadili rychlost a začali zase dominovat. Do konce zápasu svému soupeři zase odskočili a zvítězili o 9 branek. Hlavní úkol tedy muži splnili - vyhráli a postoupili do dalšího kola.

O víkendu na ně čekal soupeř z kategorie papírově jednodušších. Zajížděli do Bělé s jedním jediným úkolem - přivézt domů pod Ještěd zpátky 2 body. Celý zápas byli muži o krok dál než Bělá, směřovali za vítězstvím od samotného úvodního hvizdu. Šanci dostal i širší kádr, a tak zápas splnil účel. Další vítězství, letos muži ještě nepoznali hořkost porážky.

Mladší dorostenci po týdenní odmlce měli na programu velmi těžký zápas - zajížděli do hlavního města, kde se utkali s rezervou Pražské Dukly. V sobotu dopoledne nastoupil asi nejsilnější možný výběr dorostenců - hráli i brankář Duda a křídelník Machart, kteří v letošní sezoně hostují v "A" týmu právě Dukly. Diváci na Ruzyni viděli ofenzivně laděné střetnutí. Útočné fáze byly kvalitnější než obranné, padalo hodně branek. V poločasu vedli naši dorostenci o 2 branky.

Ve druhém poločase ale najednou začaly šlapat obrany jako hodinky. Hráči se těžko prosazovali. Nicméně naši borci projevili lepší individuální schopnosti a přeci jen pomaloučku polehoučku navyšovali svůj náskok. I přes sílící tlak Dukly dorostenci udržovali náskok a zaslouženě zvítězili. Ruzyň byla teda v sobotu dobyta a 2 body putovaly na sever Čech.

Starší žáci zajížděli k druhému ligovému turnaji do Náchoda. Tentokrát se utkali postupně s Jabloncem, Náchodem, Jičínem a Dvorem Králové. První zápas proti Jablonci dokázali kluci po nepovedené první půli otočit. S Náchodem starší žáci opět prohráli, tentokrát však už jen o 2 branky. Co se nepovedlo vrátit Náchodu, to vrátili kluci Jičínu. V minulém kole to byla s Jičínem prohra o 4 branky, v Náchodě však kluci předvedli lepší výkon. Poučili se z chyb a zaslouženě zvítězili 28:23. V posledním zápase ukončili starší žáci vydařené působení na turnaji proti Dvoru Králové, když zápas bez větších problémů ovládli 27:14

Minižáci mají za sebou další turnaj. Turnaje jdou nyní v rychlém sledu a na každém turnaji se kluci jen a jen zlepšují. Tentokrát byli v Náchodě, kde na turnaji 4+1 nasbírali další zkušenosti a házenkářské dovednosti proti soupeřům z Libereckého a Královéhradeckého kraje.