Liberec HandballHK Baník Most
30:23
so 4. 2. 2023 17:00 @ ZŠ Dobiášova, 2. liga SZ Čechy, 10.

Začátek jarní části sezony se chlapům povedl na výbornou, doma si poradili s Mostem

První jarní kolo bylo letošní ročník naplánováno na první únorový víkend. Muži přivítali na své palubovce ambiciózní Most, který v dosavadním průběhu sezony ztratil pouhé 4 body, když prohráli akorát s námi a s neomylnou rezervou Dukly. Od zápasu se i kvůli tomuto důvodu očekával boj od začátku do konce. Naši muži však měli po celý průběh zápas trochu navrch a zaslouženě si připsali důležité 2 body do tabulky.

Do zápasu muži nevstupovali v ideální sestavě. Do zápasu nemohl z důvodu zranění zasáhnout Honza Hájek. Ani jeho brácha Michal Hájek z důvodu extraligových povinností nebyl k dispozici. Ovšem v sestavě se poprvé v sezoně objevil zkušený Martin Lepieš, který vyléčil zranění kolene. Poprvé v sezoně si zahrál i mladší z bratrů Poláků, Martin.

Téměř celý první poločas se hrálo vyrovnaně, když v tom ke konci poločasu převzali otěže zápasu domácí do vlastních rukou a soupeři utekli na 4 branky. Na startu druhého poločasu přidali naši muži dalších 5 branek v kuse a rozdíl byl rázem na 8 gólech. Zdálo se, že je hotovo. Ovšem následující pasáž se domácím nepovedla, a tak Most v 53. minutě snížil ze 7m hodu na 25:22. Pak už opět naši muži zapnuli motory na plné obrátky a zápas bezpečně dovedli do vítězného konce.

„Dle očekávání byl zápas od prvních minut naprosto vyrovnaný. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do vícebrankového vedení. My jsme od začátku pracovali velmi kvalitně v obraně, přes kterou se hosté těžce prosazovali. Bohužel ani nám se nedařilo v postupném útoku dle představ. Chyběl nám hlavně aktivnější pohyb. Vše se ale změnilo od 21. minuty, kdy jsme soupeře dokázali přehrávat a do konce poločasu si vybudovali 4brankové vedení.

Do druhého poločasu jsme vstoupili tak, jak jsme zakončili ten první. Výborná obrana, rychlý pohyb a přesné zakončení. To byly aspekty, díky kterým jsme rychle odskočili do vedení o 8 branek. Bohužel poté jsme si neodpustili herní výpadek. Uspěchali jsme některé střely, neproměnili tutové šance a počínali si nedůsledně v obranné hře 1na1. Díky tomu se Most dokázal přiblížit na rozdíl 3 branek. To bylo z jejich strany vše. My jsme naopak přidali ještě 4 branky a upravili na konečných 30:23 v náš prospěch.

Do tabulky si tak po kvalitním výkonu připisujeme 2 důležité body. Kvalitně jsme si počínali v obraně, kdy na jejím středu výborně pracovali bratři Matulové, Hajer a po zranění navrátivší se Lepieš. V důležitých chvílích přispěchal s úspěšným zákrokem Soukup. Střelecky se nejvíce dařilo Henzlovi a Mrázkovi. Pochvalu za svůj výkon zaslouží naprosto všichni hráči.“