SK LIBEREC HANDBALLSKKP HANDBALL BRNO
29:25
ne 20. 2. 2022 11:00 @ Dobiášova, 1. liga starší dorost Čechy

Záchranářský zápas vynesl starším dorostencům veledůležité 2 body

Starší dorostenci se v neděli na domácí půdě utkali s posledním týmem tabulky - KP BRNO. V zápase, kde se hrálo o důležité body do play-down tabulky zvítězili poměrem 29:25, když celý zápas vedli a svému soupeři toho moc nepovolili.

Těžký zápas hlavně pro nervy. Dorostenci věděli, že do zápasu vstupovali jako favoriti na vítězství, ovšem potvrdit pozici favorita je velmi těžké a ošidné. Dorostenci zahráli pěkný zápas, ale v utkání se nevyvarovali hluché pasáži, kdy nedokázali vstřelit branku a svému soupeři dovolili se dotáhnout až na rozdíl 3 branek. Ani to ale domácí borce nepoložilo a zápas dotáhli do vítězného konce. Liberecké táhl hlavně 9-gólový Hájek, skvěle zachytali i oba gólmani.

Trenér Ondra Harbich Vám popsal celé utkání svýma očima:

"V neděli nás na domácí palubovce čekalo velmi těžké utkání proti Brnu. Moc dobře jsme si všichni uvědomovali, že v tomto zápase musíme zvítězit, abychom měli lepší postavení do tabulky o udržení 1. ligy.

Nástup do zápasu byl z naší strany výborný. Obranný systém 1:5 dělal soupeři problémy. Když už se Brnu podařilo zakončit, tak v brance pokračoval ve svých výborných výkonech Filip Dunda. Nám se dařilo každou chybu hostů trestat, a tak v polovině prvního poločasu jsme vedli rozdílem 8 branek. Do konce poločasu jsme si náskok udržovali.

Během pauzy jsme klukům kladli důraz, abychom pokračovali ve stejném duchu, jako tomu bylo v poločase prvním. Věděli jsme, že když Brno dostaneme zpět do hry, bude pro nás zápas obrovsky těžký.

Do 36. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zápas zdramatizovat. Bohužel poté přišlo přesně to, před čím jsme hráče varovali. V útoku jsme přestali proměňovat a obrana též nefungovala tak kompaktně. Hosté toho dokázali hned využít a ve 45. minutě byl stav 24:21 v náš prospěch. Od té chvíle to byl velký boj. Ve velmi důležitých okamžicích jsme dokázali ubránit útoky hostů a hlavně nás podržel Tomáš Pleschinger. Díky těmto zlepšením jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Hráče je potřeba pochválit za přístup k zápasu a jejich velkou bojovnost. Skvěle se nám povedl první poločas, kdy jsme měli vysoké procento střelby a velmi kvalitní obranu. Ve druhém poločase jsme si vybrali 10 minutový úsek, kdy jsme nebyli schopni vstřelit branku a o vítězství jsme museli tvrdě bojovat. Naštěstí vybudovaný náskok jsme neztratili a připsali jsme si obrovsky důležité 2 body."

Zápis z utkání:

Poslední zápas hrají v rámci základní části 1. ligy hrají starší dorostenci tuto neděli v Plzni.